hobi ürünleri satis sözlesmesi

13.06.2003 Tarih ve 25137 Sayili resmi gazetede yayinlanan `Mesafeli Sözlesmeler Uygulama Usul ve Esaslari Hakkinda Yönetmelik` geregince internet üzerinden gerçeklestirilen satislar için sözlesme yapilmasi zorunlulugu getirilmistir. Sözlesme detaylari asagida belirtildigi gibidir.

 
SATIS SÖZLESMESI

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI

Ünvani:  Riza SEZER Ticaret
Adresi:  Caferaga Mah.Cemal Süreya Sk.No:57/1-A  Kadiköy - ISTANBUL  / 0216 349 03 04 - 0543 256 66 001.2 ALICI
Adi, Soyadi, Ünvan, Adres bilgileriniz siparis asamasinda belirteceginiz biçimiyle sözlesmeye eklenecektir.

MADDE 2 - KONU
Isbu sözlesmenin konusu, ALICI`nin SATICI`ya ait internet sitesinden elektronik ortamda verdigi siparisin detayinda nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkinda Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir.

MADDE 3 - SÖZLESME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktari, Marka/Modeli, Rengi, Satis Bedeli satis faturasinda belirtildigi gibidir. Ödeme Sekli, Fatura ve Teslimat Adresi Irsaliye/ Irsaliyeli Fatura / Fatura üzerinde belirtildigi gibidir.
Internet satis sitesinde yer alan her ürün ayni anda magazalarda da bulunacaktir kaidesi yoktur.


MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER
4.1 - ALICI, internet sitesinde sözlesme konusu ürünün temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder. www.boyaahsap.com'dan kredi karti, banka havalesi veya anlasmali kargo kapida ödeme sistemi ile alisveris yapilabilir. 1 hafta içinde ödemesi yapilmayan siparisler iptal edilir. Siparisler ödeme islemi tamamlandiginda isleme alinir. Havale ile yapilan ödemelerde alici tarafindan saticiya bilgi verilmesi siparisin isleme alinmasi sürecini hizlandirir.

4.2 - Sözlesme konusu ürün, yasal 15 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI`nin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim edilir.

4.3 - Sözlesme konusu ürün, ALICI`dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 - SATICI  tüm siparislerinizi, yasalarin gerektirdigi sekilde fatura ile gönderecektir. Yapilan alisverislerdeki tüm fiyatlar KDV dahil TL olarak ifade edilmistir. Kargo ücreti, aksi belirtilmedigi müddetçe ALICI`ya ait olup, siparis tutarina eklenecektir.

4.5 - SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.6 - Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin ALICI tarafindan kabul edilmis olmasi ve bedelinin ALICI`nin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

4.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ALICI`nin siparisi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde siparisindeki ödeme sekline göre defaten iade edilir.

4.8 - www.
boyaahsap.com`da satista bulunan ürünlere iliskin stok durumlari tedarikçi firmalarin stoklarinda güncellemelere ragmen, elde olmayan sebeplerden dolayi tükenmis olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müsteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müsterinin talebine göre siparis degistirilebilir, gönderim beklenebilir veya siparis iptal edilebilir. Siparisin iptali durumunda, ödeme kredi karti ile yapilmissa kredi kartina, ödeme banka havalesi ile yapilmissa müsterinin belirttigi bir banka hesabina geri havale edilir.

4.9- Paket teslimati yapildaktan sonra içerisinde ki ürünler ALICI tarafindan faturaya göre tek tek kontrol edilir her hangi bir eksiklik veyahut yanlis bir ürün gönderildigi tesbit edilerise 0536 761 67 03 numarali telefondan veya iletisim forumundan konuyu iletir. SATICI tarafindan yapilan inceleme durumunda ürün stok durumuna göre kargoya verilir veya müsteri istegi ile bir sonra ki siparisine ücretsiz eklenir. Eger temin edilemeyecek bir ürün olursa ALICI nin yaptigi ödeme sekline göre tutar tarafina iade edilir.


4.10 - Tahsilati yapilmis bir siparisin teslimati, geçici bir aksaklik olmadigi sürece son kullanicilar için anlasmali bir kargo ile yapilacaktir. 


4.11- Paket teslim alindiktan sonra teslimatçi firmanin görevini layikiyla yaptigi kabul edilmis sayilir. Bu yüzden, teslimat sirasinda hasarli oldugu tespit edilen paketler kabul edilmeyip kargo yetkilisine tutanak tutturulmalidir.


4.12- ALICI kendi istegi ile Iade veya degisikligi isterse ürünler ayri bir paket/ koli içerisinde konularak, kargoda hasar görmeyecek sekilde geri kargo tutarini ödeyerek gönderilmelidir. Ürünlerin orijinal kolileri üzerinde meydana gelebilecek hasar ve üzerlerine yapistirilan kargo vs etiketleri, ürünlerin orijinalligini ve dolayisiyla yeniden satilabilirligini bozdugu için, iade veya degisimleri mümkün olamayacaktir.

MADDE 5 - YETKILI MAHKEME
Isbu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI`nin veya SATICI`nin yerlesim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparisin gerçeklesmesi durumunda ALICI isbu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir.


Kargo Sirketinin haftada bir gün teslimat yaptigi bölgelerde,  sevk bilgilerindeki yanlislik ve eksiklik oldugu hallerde, bazi sosyal olaylar ve dogal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI`dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlislik ve/veya alicinin yerinde olmamasindan dogabilecek gecikmelerde SATICI  sorumlu tutulamaz.

Teslimat problemleri yasanmamasi için sistemimizde kayitli teslimat adresinin tam ve eksiksiz oldugunu dogrulayiniz. Adres degisikligi durumunda yeni adresinizi Kullanici Hesabi bölümünden düzenleyiniz.

Ürün Iade Prosedürü

  • Yanlis siparis edilen veya tarafimizdan yanlis teslim edilen, ilk kullanimda arizali oldugu saptanan ürünler, satis tarihinden itibaren 7 gün içinde iade edilir.

  • Iade islemi, iade edilecek olan ürünün iade sebebi bildirilerek  SATICI'nin adresine gönderilmesi ve iade sebebinin firmamizca da onaylanip kabulüyle gerçeklesir.

  • Iade edilecek ürünler orjinal kutusu içinde, standart aksesuarlariyla birlikte eksiksiz ve hasarsiz olarak teslim edilmelidir..

Ödeme Iade Prosedürü

  • Yaptiginiz herhangi bir alisverisinizin iadesi kabul görüldügü taktirde, ödeme tutariniz iadenizin onayini takiben en geç 10 is günü içerisinde yapilacaktir.

Iptal Prosedürü

  • Siparis iptallerinizi siparisleriniz kargoya verilmeden önce 0536 761 67 03 numarali telefonu arayarak bildiriniz.

Kredi Kartı ile Ödeme İmkanı

SSL şifreleme ile güvenli ödeme imkanı

Türkiyenin Heryerine Kargo

Mng Kargo ile hızlı teslimat ve Kapıda Ödeme Sistemi

7/24 AÇIK

Online Sistem ile 7/24 alışveriş imkanı